Normy instalacji płytki OSB

Płytka OSB jest szczególnie dobrym towarem. Do przeróbki i wycinania płyty OSB na miarę przypuszczalnie można skorzystać z piły stołowej albo ręcznej piły elektrycznej. Z pomyślnością również sobie da radę standardowa pilarka. Zakupując sklejkę OSB przypuszczalnie można zaapelować o docięcie na właściwym kramie, jakie często jest tylko do polecenia klienta. Jeżeli będziemy chcieli stworzyć konstrukcję z płytki OSB wystarczy jak w całości drzewo połączymy ze stalą z pomocą zacisków do drewna lub ćwieków pierścieniowych. Łączniki na sklejce OSB winny się być co kilkanaście centymetrów.

Każdorazowo nie powinny się znajdować bliżej niż jeden centymetr od rantu. Istnieja także choćby szczególnie dobre możliwości, czyli przymocowywanie płyty OSB z pomocą fachowego spoiwa. Jakkolwiek ten dobry sposób jest niezwykle rzadko używany w profesjonalnym montowaniu kształtu. Poza tym lepiszcz warto stosować do ulepszenia złączeń między płytkami o podobnych krawędziach.

Równe ranty opłaci się umocować nie przymocowując ich na pogranicze. Każda płyta OSB potrzebuje pozostawienia zarysowania kilku milimetrowej, bowiem pod wpływem wahnięciami wywołanymi mokrością, płytka OSB prawdopodobnie może wdrożyć w niespecjalne manewry. Niekiedy także płytę OSB przypuszczalnie można zainstalować na szpachlę gipsową, wyrabianą w gruncie, lecz nie zaleca się rozrabiać w wodzie.